Katolog kotłów przemysłowych KALVIS
Katalog wyposażenia dodatkowego kotłowni przemysłowych KALVIS
W zależności od mocy kotła, rodzaju paliwa, pomieszczeń przeznaczonych do montażu kotłowni oraz możliwości finansowych, proponujemy państwu następujące rodzaje kotłów przemysłowych:
- Kotły dolnego spalania ręcznego załadunku o mocy 70kW i 95 kW.
- Kotły z ręcznym załadunkiem paliwa "Kalvis-100...-1250" kW. Rodzaj paliwa-drewno, odpady drewniane, drewniany lub torfowy brykiet a także węgiel kamienny.
- Automatyczny kocioł "Kalvis-100M...-950M" z rusztem typu "wulkan" w którym podajnik slimakowy podaje sypkie paliwo bezpośrednia do paleniska. Rodzaje paliwa - trociny, zrębki lub paliwo granulowane.
- Automatyczny kocioł "Kalvis M1" o mocach od 140kW do 5000 kW z ruchomym rusztem "schodkowym".
- Wymienniki ciepła "Kalvis-MK" o mocach od 1000kW do 5000 kW które montowane są na lub obok paleniska, wykonanego przez partnerów UAB "Kalvis".
Kotły przemysłowe |
|
Z ręcznym załądunkiem paliwa |
Kotły automatyczne |
Kocioł centralnego ogrzewania na paliwo stałe |
Kocioł serii M z rusztem typu "wulkan" |
Duza sprawność cieplna,
|
Przemysłowe kotły centralnego ogrzewania na paliwo stałe z rusztem typu "wulkan", automatycznym podajnikiem paliwa, elektronicznie sterowanym procesem spalania, wykorzystuje sie do ogrzewania obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej, zakładów przemysłowych, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej i zaopatrzenia w ciepło technologiczne w procesach produkcyjnych.
W przypadku braku paliwa sypkiego, kotły łatwo można przystosowac do spalania z ręcznym załadunkiem, jednak znacznie zmniejszy sie jego moc nominalna.
|
Kocioł centralnego ogrzewania na paliwo stałe К-3-95
|
Kocioł serii M1
|
Wygodny w obsłudze,
|
Przemysłowe kotły centralnego ogrzewania na paliwo stałe z ruchomym rusztem "schodkowym", automatycznym podajnikiem paliwa (opcjonalnie z automatycznym usuwaniem popiołu z pod rusztu i pneumatycznym czyszczeniem wymiennika ciepła), elektronicznie sterowanym procesem spalania, wykorzystuje sie do ogrzewania obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej, zakładów przemysłowych, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej i zaopatrzenia w ciepło technologiczne w procesach produkcyjnych. Kotły i sprzężone z nimi systemy zaopatrywania w paliwo to nowoczesne urządzenia pracyjące w sposób całkowicie zautomatyzowany, wymagający jedynie okresowego dozoru i obsługi.
|
Kotły z ręcznym załadunkiem paliwa
|
Kocioł serii MD
|
Przemysłowe kotły wodne na paliwa stałe z ręcznym załadunkiem paliwa, przystosowane są do spalania drewna kawałkowego, odpadów drewnianych, brykietu oraz węgla kamiennego. przeznaczone sa do ogrzewania obiektów mieszkalnych, przemysłowych i innych wyposażonych w instalację centralnego ogrzewania, wytwarzania ciepła do celów technologicznych w procesach produkcyjnych. Charakteryzują się łatwością i wygodą w obsłudze oraz wysoką ekonomicznością. CHARAKTERYSTYKA KOTŁÓW:
|
Przemyslowy kocioł wodny na paliwo stałe z mechanicznym palnikiem na brykiet (brykiet drewniany o długości do 50mm) oraz na pellet( średnica do 12mm), przeznaczone są do ogrzewania budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, małych zakładów przemysłowych, oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej i zaopatrzenia w ciepło technologiczne w procesach produkcyjnych. Kocioł przeznaczony jest do spalania paliwa którego zawartość popiołu jest nie większa jak 1,5%. W przypadku braku paliwa granulowanego, przełączamy na pulpicie sterowania kotła tryb pracy z automatycznego z udziałem palnika na tryb ręcznego załadunku - w tym trybie pracy można używać inne rodzaje paliwa ładująć je ręcznie przez drzwiczki załadunkowe komory spalania. Palnik stanowi istotną część kotłów serii MD, dostarczany jest łącznie z kotłem lub oddzielnie w zależności od zamówienia. Palnik zbudowany jest z komory spalania wraz z wentylatorami pierwotnego i wtórnego powietrza, przenośnika transmisyjnego paliwa z napędem elektrycznym i zasłonki przeciwpożarowej. Wewnętrzny cylinder komory spalania jest wstawiany i w przypadku zużycia można go wymienić. W części końcowej komory spalania palnika zamontowana jest automatyczna zapalarka.
|
|
Kocioł serii MK
|
|
Kociol wodny centralnego ogrzewania przeznaczony do ogrzewania dużyh budynków mieszkalnych, przemyslowych, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz przygotowania ciepła niezbędnego w procesach produkcyjnych. Eksploatować je można w dwojaki sposób, z paleniskiem umieszczonym pod wymiennikiem ciepła, lub obok wymiennika ciepła. Zasilane są biomasą- paliwem pochodzenia roślinnego, odpadami drewnianymi, trocinami, zrebką oraz miałem węglowym w sposób automatyczny. Główna część - wymiennik ciepła, jest to grubościenny (8 mm) cylinder, zespawany z dwóch płyt stalowych, pomiędzy perforowanymi ekranami(sitami) i zespolony z innymi elemetami przedniej i tylnej komory wodnej. Jego zadaniem jest rozdzielanie i mieszanie strumieni wody płynącej do ścian i drzwi kotła. W sito wspawane są rury wymiennika ciepła, pod nimi usytuowany jest system kanałów wodnych, chroniących cylinder od nalotów - osadów kotłowych oraz podtrzynujących wymianę ciepła. Poprzez rurę wlotową, woda silnym strumieniem przepływa przez dolną część wymiennika ciepła w kierunku tylnej komory wodnej, takie rozwiązanie konstrukcyjne powoduje, że w części dolnej cylindra nie gromadzą się osady kamienia kotłowego. Następnie woda z komory tylnej przepływa przez lewą i prawą ścianę do przedniej komory wodnej, gdzie unosi sie w góre i powraca do cylindrycznego wymiennika ciepła, skąd przez króciec wylotowy pompowana jest do instalacji systemu grzewczego.
|